ونیر کامپوزیت

خوشبختانه امروز۵ باتوجه به پیشرفت هایی که در علم و تکنولوژی بخصوص در زمینه زیباسازی دهان و دندان صورت گرفته، یکی از متداولترین روشهایی که برایداشتن لبخندی زیبا به کار میرود، کامپوزیت دندان یا ممان ونیر کامهوزیت است که مورد استقبال افراد بسهار زیادی قرار گفته است. ترمیم و زببایی دندان ها با کامهوزیت، کاربرد و مزیت های بسباری دارد. با استفاده از این روش که استحکام و مقاومت بالایی دارد، بستن فاصله بین دندان ها، مرتب کردن جزنی دندان ها و تفییر رنگ دندانها از جمله مواردی هستند که افراد زیادی بابت آن ها به کلینیک های دندانیزشکی مراجعه می کنند. اما بابد در نظر داشت که تمام این مزایا در صورت انجام روند درمانی به دست دندانپزشک متخصص و دارای مهارت ایجاد می شوند. همچنین اگر به توصیه های دندانپزشک توجه شود و فرد بهداشت دهان و دندان خود را به درستی رعایت کند، می تواند تا مدت زمانی طولانی از داشتن دندان هایی زیبا و درخشان لذت ببرد.

 

ونیر کامهوزیت دندان لایه نازکی از کامپوزیت است که به منظور اصلاح رنگ دندان، ترمیم موضعی، زیبایی و یا رفع عیوب دندانی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

گاهی برای رسیدن به نتیجه ی زیبا و حفظ سلامت دندان و لثه نیاز می شود که دندان ها اندکی تراشیده شوند.

 

هزینه ونیر کامهوزیت کمتر از لمینت سرامیکی است و این به علت عدم ارسال کار به لابراتوار است و دریک جلسه کار توسط دندانپزشک در مطب انجام داده می شود. نکنهای که در این نوع مواد وجود دارد، این است که کار با این مواد بسیار سخت می باشد و تخصص دندانپزشک و هنر دست وی، از اهمیت ویزه ای برخوردار است.

 

مزیت ونیر کامپوزیت نسبت به لمینت سرامیکی مدت زمان کمتر و هزینه کمتر آست. لازم به ذکر است که لمینت سرامیکی موارد کاربرد خود را دارد و در نامنظمیهای بیشتر دندان که نیاز یه تفییرات بیشتر است، لزوم لمهنت سرامیکی احساس می شود. به این ترتبب می توان دندان ها را سفید ترو بلندتر کرد.

 

افراد بسباری قادر به استفاده از این روش درمانی و زیبایی می باشند، اما توصیه دندانیزشکان متخصص این است که تا قبل از۸االگی نصب کامهوزیت دندان مگر در شرایط ضروری انجام نگیرد. زیرا ادامه داشتن رشد استخوان فک در این سنبن، سبب می شود تا ظاهر کامپوزیتت روی دندان ها تفییر کند